Vánoční svátky

O víkendu 23. a 24. prosince jsme měli díky sváteční naladě trochu více času na zábavu. Díky příznivému počasí jsem během tohoto víkendu stihl absolvovat dva výlety:

Cihu a Shih-men Reservoir

První výlet, v sobotu, byl do Cihu a k přilehlé přehradě Shih-men:

Na mapě jsou označeny 3 body: restaurace Bai Ji, kde jsem obědval a byl jsem mile překvapen smaženou rýží s masem a zeleninou. Směs měla takovou „naší“ známou chuť a za 60$ jsem si nemohl vybrat lépe. Druhý bod je park se sochami Čankajška. V tomto parku je uschováno více než 150 soch, kam byly odeslány, aby byly uchráněny před zničením. Jakkoliv jsou sochy jistě zajímavé, mě spíš uchvátila místní příroda, čistý vzduch a atmosféra místa. Opodál je klidné jezírko za nímž je střežený baráček, kam se můžete jít podívat na Čankajškovi ostatky, ale není moc o co stát a pokud můžete, vyhněte se střídání stráží, protože to je velmi zdlouhavý, otravný a trapný proces plný mávaní puškami bez zjevného účelu, zřejmě jenom kvůli demonstraci okázalosti.

Třetí bod je nádrž Shimen, poměrně velká přehrada s výhledem, který stojí za to. Celý den jsem si hlavně užíval nádherného, na Evropské poměry ranně letního počasí a krásných, klikatých silnic, na kterých motorka skvěle držela a při jízdě do zatáček jsem chvílemi i zapomínal, že řídím pouze skútr.

Tento výlet jsem samozřejmě zdokumentoval, ale oproti předchozím případům zde dávám i video se záznamem jízdy do Cihu, takže se můžete alespoň rychle mrknout, jak se mi jezdí v Asii.

Poznámka k fotkám: Na začátku galerie jsou ještě fotky z Jinmianshan Trail a dále z Da’an parku.

Vánoce

Štedrý den jsme se rozhodli oslavit stylově, a to v moři. Vyrazili jsme tedy na již známou pláž Baishawan a večer jsme vyrazili do německé restaurace Der Löwe kde jsme si dali vynikající Vídeňský řízek s bramborovým salátem a jedno pivo. I přes to, že jsem letos poprvé neměl žádný stromeček, natož dárky, tak jsem si celý víkend výborně užil a měli jsme tu pohodu a spoustu legrace, a o to nakonec jde, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..