Prosinec

Jak se semestr chýlí ke konci, zbývá méně času na výlety a focení a více se musím věnovat škole a práci v laboratoři. I přes to jsme ale nějaké akce podnikli, takže zde uvádím zápis.

 

Druhá návštěva v Guangzhou

U paláce Longshan v parku Bangka jsem už jednou byl krátce po příletu na našem prvním Night Marketu. Tentokrát jsme se podívali na fontánu, která běžela v celou hodinu. Následně jsme proběhli chrám a cestou k MRT jsme se podívali na Bopiliao Historical Block.

Následující den jsme se vyrazili podívat na nějaké chrámy jižně od koleje, nalezené stylem zabodni prst do mapy. Byli jsme příjemně překvapeni, protože paláce byly téměř liduprázdné a byly tak ideální k focení s atmosférou ideální k uvolnění se od jindy všudypřítomných lidí.

Výlet do hor

Zhruba v polovině prosince jsme se na skútru vydali podívat k moři. Už jsem tuto cestu jednou absolvoval a jsou dvě možnosti cesty, po pobřeží a přes národní park Yangmingshan. Ačkoliv je ve městě 16-20 stupňů, v horách, 800 metrů nad mořem je klidně i o 10-15 stupňů méně, a tak byť jsme na sobě měli navlečeno vše, co se dalo, na motorce byla přeci jen trochu zima. Ale za ten dobrodružný pocit to stálo. Nahoře sice byla mlha a poprchávalo, ale nakonec bych řekl, že si to takhle budu víc pamatovat.

Národní palácové muzeum

Toto muzeum je jednou z „must see“ památek na Taiwanu. Ve svých útrobách ukrývá přes půl milionů artefaktů a historických pokladů z Číny. Kolekce obsahuje malby, písemné záznamy, sošky, keramické vázy, mapy, čajové konvičky, zbraně, ozdoby i nábytek… Muzeum má 3 patra a je na několik hodin procházení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..